Kategorie
aktualnie

Zwiedzanie Komisariatu Policji w Łapach

Czwartkowy poranek spędziliśmy w niecodziennym miejscu.

Dzięki uprzejmości Komendanta Policji w Łapach Pana Tomasza Organka, mieliśmy możliwość usłyszeć o codziennej pracy policjanta oraz od wewnątrz zobaczyć Komisariat Policji. Pan Tomasz z ogromną pasją, w przystępny i interesujący sposób przybliżył nam jak niebezpieczna, pełna poświęceń, a jednocześnie ciekawa jest praca policjantów.

Dziękujemy serdecznie ❤

Kategorie
aktualnie

Wycieczka rowerowa

Korzystając z przyjemnej pogody wybraliśmy się na kolejną wycieczkę rowerową🚴‍♀️ po okolicach Łap, podczas której odwiedziliśmy grób naszego zmarłego uczestnika 🙏

Kategorie
aktualnie

Wspólne wyjście do pizzerii

Za nami kolejne wyjście do gościnnej GrandePizza&Pub. Przy pysznej pizzy , w miłym towarzystwie spędziliśmy przyjemnie czas. Nasze spotkanie było również okazją do odśpiewania gromkiego Sto lat
i złożenia życzeń naszym jubilatom: Zbigniewowi i Przemysławowi.

Kategorie
aktualnie

XIV Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnościami

W tym roku 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Łapach już po raz XIV zostały zorganizowane Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnością „Szansa na Start” współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Miejski w Łapach, Dom Kultury w Łapach, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach i Centrum Usług Społecznych w Łapach.

Po uroczystym otwarciu dokonanym przez Pana Burmistrza Łap, uczestnicy naszego ŚDS-u wspólnie zaprezentowali występ wokalno- taneczny. Pracownicy Domu Kultury zadbali o odpowiednie nagłośnienie, dzięki czemu muzyka niosła się echem na pobliską okolicę. Naładowani pozytywną energią, przystąpiliśmy do udziału w poszczególnych konkurencjach sportowych. Po raz kolejny wydarzenie poprowadził Pan Stanisław Bienio.

Pracownicy Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach, Pan Adam Perkowski oraz wolontariusze zadbali o prawidłowy przebieg konkurencji. Sportowcy wykazywali się determinacją i chęcią wygranej nie zapominając przy tym o zdrowej rywalizacji i sprawiedliwym współzawodnictwie. Zawody upływały w miłej i serdecznej atmosferze. Wysiłek startujących został doceniony i nagrodzony medalami i pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Gminę Łapy oraz OKF. Wszystkie drużyny otrzymały upominki w postaci drewnianych obrazów, wykonanych podczas terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach.

Klub Wolontariusza w Łapach zadbał o animacje, takie jak malowanie twarzy, tatuaże oraz zabawy z chustą animacyjną.

Uczestnicy z podziwem oglądali pokaz siły zaprezentowany przez Rafała Jaroszewskiego Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi, podczas którego przeciągnął wóz strażacki.

Kolejną atrakcją był występ zespołu „Wyrwani z niewoli”. W swojej muzyce hip-hopowej Piotr i Jacek pokazali drogę pełną zmian, pasji i głębokiej wiary. Artyści swoim koncertem pragnęli podzielić się nadzieją i wartościami, które pomagają ludziom odnaleźć własną drogę. Przekaz był bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność, co wyrażało się we wspólnym śpiewie i tańcu.

Imprezę osłodziły pyszne pączki, ciasta i ciasteczka ufundowane przez Cukiernię U Lecha, Piekarnię Grodzki oraz Zakład Cukierniczy Anna. Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Senior+ wszyscy mogli delektować się pyszną watą cukrową i popcornem. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali niezawodni policjanci z Komendy Policji w Łapach. Pomoc okazali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łapach oraz Ośrodka Szkoleniowego PSP w Łapach.

Dobre humory i wesoła zabawa uczestników sprawiły, że był to wyjątkowy dzień pełen emocji i pozytywnej energii.😀

Kategorie
aktualnie

Wycieczka na Jasną Górę

W dniach 04-05.06.24r. odbyła się wycieczka pociągiem w wyjątkowe miejsce jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się w kierunku Bazyliki. W skupieniu wzięliśmy udział w Mszy Świętej oraz uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Nie mogło nas również zabraknąć przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. Pielgrzymka na długo pozostanie w naszej pamięci, a my wypełnieni przeżyciem duchowym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.❤

Kategorie
aktualnie

Instalacja Artystyczna „RzeczyViste”

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję wzięcia udziału w Instalacji Artystycznej „RzeczyViste” zaprezentowanej przez Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku poświęconej deportacjom polskich obywateli na Syberię i do Kazachstanu.

Kategorie
aktualnie

„Szansa na Start”

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody sportowe osób z niepełnosprawnością „Szansa na Start”🏆

Kategorie
aktualnie

Wyjście do Biblioteki

Korzystając z zaproszenia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, mieliśmy okazję po raz kolejny zwiedzić czytelnię oraz wypożyczalnię książek dla dzieci i dorosłych. Podsumowaniem spotkania był pouczający film, który uczestnicy oglądali z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie za wszystko dziękujemy.❤

Kategorie
aktualnie

Dzień Rodziny 2024

W ramach Dnia Rodziny, spotkaliśmy się na pikniku, który odbył się w Uhowie, przy wieży widokowej. Na spotkanie przybyli nasi uczestnicy wraz ze swoimi bliskimi. Piknik rozpoczęliśmy występem, po którym zasiedliśmy do wspólnego stołu. Sprzyjająca aura, ognisko, przyjemna atmosfera oraz wspólne rozmowy sprawiły, że był to wyjątkowy, pełen relaksu dzień.🌞

Kategorie
aktualnie

Sezon rowerowy rozpoczęty

W dniu dzisiejszym, korzystając z pięknej, słonecznej pogody rozpoczęliśmy sezon rowerowy 🌞 🚵 🚴‍♀️