Kategorie
aktualnie

Studenci Uniwersytetu III Wieku w ŚDS

Dnia 5 października 2021 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach mieliśmy przyjemność gościć grupę uczestników z Uniwersytetu III Wieku w Łapach. Przybyli do nas z częścią artystyczną z okazji przypadającego 1 października Światowego Dnia Uśmiechu 😀.

Przedstawienie składało się z wielu zabawnych elementów jakimi były m.in. żarty, piosenki, wiersze oraz mini aerobik. Wszystko okraszone uśmiechem i dobrą zabawą 💃.
Panie wchodząc do sali przebrały się  w niedołężne, przygarbione, podpierające się laseczkami sędziwe staruszki.   Z chwilą gdy zabrzmiała dynamiczna muzyka przeistoczyły się w zdrowe, młode pełne wigoru, a przede wszystkim uśmiechnięte kobiety, które w jednej chwili porwały wszystkich obecnych do szalonego tańca. Jedna z nich odegrała rolę ślicznego różowego dzidziusia,  co wśród publiczności wywołało niekończącą się salwę oklasków. Podczas aerobiku  nasza  Pani Instruktor zachęciła widzów do ruchu, a przede wszystkim ćwiczenia dłoni, co najlepiej wychodzi podczas bicia braw 👏.
Nie od dziś  wiadomo, że  śmiech to zdrowie. Wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia, daje poczucie spełnienia i zmienia nastawienie do świata i ludzi. Pamiętajmy też, że każda radość zaczyna się od pierwszego nawet niewielkiego uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy Naszym Gościom z Uniwersytetu III Wieku za miłą wizytę i niezapomniane  chwile. Pozdrawiamy i  zapraszamy  częściej.