Kategorie
aktualnie

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów

W okresie bożonarodzeniowym w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywały się bardzo ciekawe konkursy. Konkurs plastyczny pn. „Kartka świąteczna” polegający na własnoręcznym wykonaniu kartki na święta, a także komputerowy, którego celem było wykonanie kartki w wersji elektronicznej, dzięki wykorzystaniu edytora graficznego Paint. Ponadto według tradycji, nie mogło obyć się bez przeprowadzenia konkursu muzycznego „Kolędy i Pastorałki”.

Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału w konkursie plastycznym zgłosiło się 22 uczestników, w konkursie komputerowym 13 uczestników, natomiast muzycznym aż 27 uczestników.

Komisja konkursowa postanowiła wręczyć dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursach. Aż 9 osób było aktywnych we wszystkich 3 ogłoszonych konkursach (plastyczny, komputerowy, muzyczny), 12 osób wzięło udział w 2 konkursach, natomiast w 1 konkursie uczestniczyło 13 osób.

Ponadto w styczniu wytypowane zostały osoby, które przez swą całoroczną postawę zasłużyły na Miano Czyściocha (5 uczestników), Osoby Życzliwej (5 uczestników), Pracusia (9 uczestników) oraz Kronikarza (1 uczestnik). Celem konkursu było docenienie ciężkiej pracy oraz zachęcenie innych do dbania o higienę osobistą, o porządek wokół, bycie dobrym człowiekiem dającym wsparcie innym i dbanie o rozwój. Tytuły i nagrody bardzo ucieszyły uczestników, niektórzy z nich byli zaskoczeni.

Bardzo cieszymy się, że konkursy odbiły się szerokim echem. Kolejne konkursy wkrótce…