Kategorie
Bez kategorii

Wszystko w rodzinie. Wyjazd do teatru

15 września 2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach oraz członkowie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na sztukę angielskiego pisarza farsy Ray’a Conney pt. „Wszystko w rodzinie”.

Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Łapach. Pogoda nam sprzyjała a mieliśmy jeszcze trochę czasu przed spektaklem więc poszliśmy do kawiarni na kawę, herbatę i oczywiście coś słodkiego.

Akcja przedstawienia toczyła się na terenie szpitala, w którym właśnie odbywał się kongres neurologów. Głównym bohaterem był dr. Dawid Mortimore, jedyny neurolog w szpitalu który miał wygłosić referat na zjeździe.Bardzo się denerwował, bo od tego zależała jego kariera zawodowa i tytuł szlachecki. Sytuacje komplikowały dwie rzeczy jedna to przygotowania do gwiazdkowego przedstawienia w związku z tym w szpitalu panował rozgardiasz, gdyż połowa personelu uczestniczyła w próbach.

Druga jest jeszcze gorsza dodaje wszystkiemu pikantności, bo okazuje się,że pan Dr. Mortimorenie był takim przyzwoitym człowiekiem oraz idealnym mężem za jakiego chciałby uchodzić ponieważ w przeszłości miał kochankę wśród pielęgniarek – Jane Tate i ma z nią dorosłego syna Leslie. Niestety akurat w tym czasie była przyjaciółka przyszła oznajmiając mu, że ich syn przyjechał chcąc spotkać się ze swoim ojcem. Doktor stara się mimo wszystko wybrnąć jakoś z sytuacji i spokojnie wystąpić na kongresie.

Wszystko to daje mieszankę wybuchową, która na każdym kroku zadziwia widza nieoczekiwanymi zwrotami akcji i bawi humorem sytuacyjnym i żartem. Dodając do tego wszystkiego wspaniałą grę aktorską była to uczta duchowa i wyborna zabawa.

Dziękujemy organizatorom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *