Kategorie
aktualnie

Wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

Dzięki środkom pozyskanym z PFRON i współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń” w dniu 3 października 2020 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical pt. „Jesus Christ Superstar”.
Wspomniany  wyżej spektakl to światowej sławy musical, a właściwie rock opera  opowiadający o ostatnich siedmiu dniach życia Jezusa z uwzględnieniem wątku trudnych relacji między Mesjaszem a Judaszem.
Pierwszy raz widowisko wystawiono na Brodwayu w 1971 roku. Reżyserami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. Polska premiera odbyła się w 1987 roku w Gdyni w reżyserii Jerzego Gruzy, gdzie adaptację tekstów napisali Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski. Od tamtej pory pomimo różnego rodzaju kontrowersji sztuka cieszy się niesłabnącą popularnością.
Przedstawienie, które obejrzeliśmy w Operze i Filharmonii Podlaskiej jest współczesną wersją musicalu. W spektaklu dominuje gitarowe brzmienie. Fani muzyki rokowej z pewnością będą usatysfakcjonowani – wspaniałe głosy, przejmujący śpiew aktorów, fenomenalna gra świateł i doskonały kunszt tancerzy zaspokoją potrzeby każdego widza. Z całego serca polecamy.
Organizatorom dziękujemy za mile spędzony czas.