Kategorie
aktualnie

XII Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 22 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Łapach odbyły się XII Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnością “Szansa na start” współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W dniu tym przypada Święto Kultury Fizycznej, które ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na  kondycję fizyczną oraz styl życia.

Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Miejski w Łapach, Dom Kultury w Łapach, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, Centrum Usług Społecznych w Łapach i Komisariat Policji w Łapach.

Po uroczystym otwarciu dokonanym przez Burmistrza Łap Pana Krzysztofa Gołaszewskiego, uczestnicy i pracownicy ŚDS w Łapach wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Wiara w siebie”, która była świetnym motywatorem do czekających ich zmagań sportowych. Utwór spotkał się z dużym aplauzem publiczności, a jego pozytywna treść i melodyjność wszystkich porwała do śpiewu.  Dzięki specjalistom od nagłośnienia z Domu Kultury muzyka niosła się echem na pobliską okolicę. Uczestnicy naładowani pozytywną energią, przystąpili do udziału w poszczególnych konkurencjach sportowych. Wszystko relacjonowali prowadzący Pan Stanisław Bienio i Pani Anna Puchalska. Jak co roku zmagania sportowe odbywały się pod czujnym okiem pracowników Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach i wolontariuszy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach na czele z Panem Adamem Perkowskim. Sportowcy wykazywali się determinacją i chęcią wygranej nie zapominając przy tym o zdrowej rywalizacji i sprawiedliwym współzawodnictwie. Zawody upływały w miłej i serdecznej atmosferze. Wysiłek startujących w zawodach został doceniony i nagrodzony medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez, Gminę Łapy i Grupę Eltron. Wszystkie drużyny otrzymały również „Hoteliki dla owadów” wykonane podczas terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach.

Centrum Usług Społecznych w Łapach i Dom Pomocy Społecznej w Uhowie zadbał o animacje, takie jak malowanie twarzy zabawy z chustą animacyjną i bańki mydlane.

Przybyli goście z zaciekawieniem obejrzeli występ aktorów scen krakowskich w spektaklu pt. „Wartość bajki”. Wszyscy w napięciu oczekiwali na gwiazdę imprezy zespół Exaited, który charytatywnie uświetnił imprezę. Swym ekspresyjnym występem zachęcił publiczność do wspólnej zabawy. Sympatyczna wokalistka Pani Agnieszka Drewnicka miała znakomity kontakt z publicznością. Oprócz pięknego śpiewu znalazła czas na miłą rozmowę i wspólne zdjęcia. Zwieńczeniem koncertu było rozdanie płyt i autografów. Tu dziękujemy Panu Hubertowi Łapińskiemu, który zaprosił do nas tych znakomitych gości.

Imprezę osłodziły pyszne ciasta i ciasteczka ufundowane przez Cukiernię U Lecha, Piekarnię Grodzki oraz Zakład Cukierniczy Anna. Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Senior+ wszyscy mogli delektować się pyszną watą cukrową i popcornem. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali niezawodni policjanci z Komendy Policji w Łapach. Pomoc okazali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łapach oraz Ośrodka Szkoleniowego PSP w Łapach.

Piękna pogoda i dobre humory uczestników sprawiły, że był to wyjątkowy dzień pełen emocji i pozytywnej energii.