Kategorie
aktualnie

XIV Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnościami

W tym roku 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Łapach już po raz XIV zostały zorganizowane Łapskie Zawody Sportowe Osób z Niepełnosprawnością „Szansa na Start” współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Urząd Miejski w Łapach, Dom Kultury w Łapach, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach i Centrum Usług Społecznych w Łapach.

Po uroczystym otwarciu dokonanym przez Pana Burmistrza Łap, uczestnicy naszego ŚDS-u wspólnie zaprezentowali występ wokalno- taneczny. Pracownicy Domu Kultury zadbali o odpowiednie nagłośnienie, dzięki czemu muzyka niosła się echem na pobliską okolicę. Naładowani pozytywną energią, przystąpiliśmy do udziału w poszczególnych konkurencjach sportowych. Po raz kolejny wydarzenie poprowadził Pan Stanisław Bienio.

Pracownicy Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach, Pan Adam Perkowski oraz wolontariusze zadbali o prawidłowy przebieg konkurencji. Sportowcy wykazywali się determinacją i chęcią wygranej nie zapominając przy tym o zdrowej rywalizacji i sprawiedliwym współzawodnictwie. Zawody upływały w miłej i serdecznej atmosferze. Wysiłek startujących został doceniony i nagrodzony medalami i pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Gminę Łapy oraz OKF. Wszystkie drużyny otrzymały upominki w postaci drewnianych obrazów, wykonanych podczas terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łapach.

Klub Wolontariusza w Łapach zadbał o animacje, takie jak malowanie twarzy, tatuaże oraz zabawy z chustą animacyjną.

Uczestnicy z podziwem oglądali pokaz siły zaprezentowany przez Rafała Jaroszewskiego Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi, podczas którego przeciągnął wóz strażacki.

Kolejną atrakcją był występ zespołu „Wyrwani z niewoli”. W swojej muzyce hip-hopowej Piotr i Jacek pokazali drogę pełną zmian, pasji i głębokiej wiary. Artyści swoim koncertem pragnęli podzielić się nadzieją i wartościami, które pomagają ludziom odnaleźć własną drogę. Przekaz był bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność, co wyrażało się we wspólnym śpiewie i tańcu.

Imprezę osłodziły pyszne pączki, ciasta i ciasteczka ufundowane przez Cukiernię U Lecha, Piekarnię Grodzki oraz Zakład Cukierniczy Anna. Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Senior+ wszyscy mogli delektować się pyszną watą cukrową i popcornem. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali niezawodni policjanci z Komendy Policji w Łapach. Pomoc okazali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łapach oraz Ośrodka Szkoleniowego PSP w Łapach.

Dobre humory i wesoła zabawa uczestników sprawiły, że był to wyjątkowy dzień pełen emocji i pozytywnej energii.😀