Kategorie
Bez kategorii

XIII Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych

„Dokąd gwiazda prowadzi” już po raz trzynasty pod takim hasłem 24.01.2019 roku odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku przegląd kolęd i pastorałek.

Organizatorami byli: Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku i Stowarzyszenie na Rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Białymstoku „Trampolina”.

W przeglądzie wzięło udział dziewiętnaście zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z województwa podlaskiego.

Nasz zespół zaśpiewał dwie kolędy: pt. „Lulaj Go MatkoLulaj”

Pamiętając o tym, iż śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wzorem lat ubiegłych mieliśmy okazję wysłuchać wielu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.

Nasz zespół zaśpiewał dwie kolędy: pt. „Lulaj Go MatkoLulaj” Elenii „Złota Jerozolima” Skaldowie. Występ każdej grupy nagradzany był brawami licznie zgromadzonej w Seminarium Duchownym publiczności. Nie zabrakło też poczęstunku (smaczny bigos i pączki) oraz upominków i podziękowań. Mamy nadzieję,że w przyszłym roku również weźmiemy udział w kolejnym przeglądzie.